/Na tych częściach samochodowych nie warto oszczędzać

Na tych częściach samochodowych nie warto oszczędzać

Bezpieczeństwo i komfort jazdy

Współczesny samochód zbudowany jest z wielu części, które wskutek użytkowania ulegają zużyciu bądź uszkodzeniu. Szukając części zamiennych, można zdecydować się na produkty fabrycznie nowe rekomendowane przez producenta auta, tańsze zamienniki lub elementy regenerowane. Aby zapewnić sobie bezpieczeństwo oraz komfort jazdy, warto postawić przede wszystkim na wysokiej jakości tarcze oraz klocki hamulcowe. Nie warto również oszczędzać na oponach.

Tylko nowe opony pochodzące od sprawdzonego producenta zapewniają dobrą przyczepność i krótką drogę hamowania. Dziury w polskich drogach sprawiają, że warto także postawić na wysokiej klasy amortyzatory. Zamienniki choć są tańsze, charakteryzują się zdecydowanie krótszą żywotnością.

Niezawodność jednostki napędowej

Żeby samochód był sprawny i jeździł bezawaryjnie, trzeba zadbać o to, aby znajdowały się w nim wysokiej jakości podzespoły. Nie warto w tym wypadku oszczędzać na tych elementach, które są niezbędne dla prawidłowej pracy jednostki napędowej. Takim elementem z pewnością jest alternator odpowiedzialny za ładowanie akumulatora. Chociaż zakup nowego urządzenia nie jest tani, to w długim okresie wydaje się dużo bardziej opłacalny od kupna regenerowanej używki.

Koszt regeneracji alternatora w sposób profesjonalny jest pracochłonny i kosztowny, dlatego zazwyczaj naprawę wykonuje się pobieżnie, ograniczając się do wymiany uszkodzonego elementu. Tak zregenerowany alternator zwykle nie działa zbyt długo.

Podobnie wygląda sytuacja z rozrusznikiem. Pomimo tego, że koszt regeneracji rozrusznika jest zdecydowanie niższy od kosztów zakupu nowego urządzenia, to kupując produkt zregenerowany, nigdy nie wie się, jak długo będzie służył. Aby uniknąć niepotrzebnych problemów lepiej dołożyć więcej i kupić nową część, niż ryzykować unieruchomienie pojazdu na drodze.

Podziel się z innymi!