/Na jakiej zasadzie funkcjonuje usługa skupu aut używanych?

Na jakiej zasadzie funkcjonuje usługa skupu aut używanych?

Skupy aut używanych funkcjonują na prostej zasadzie – kupują auta po to, aby następnie sprzedać je z zyskiem. Jest to bardzo wygodne oraz bezpieczne rozwiązanie dla osób, którym zależy na szybkiej sprzedaży samochodu. Jest to jednocześnie sposób na sprzedaż auta w przystępnej cenie. 

Zalety funkcjonowania skupów aut używanych

– zazwyczaj takie skupy działają 7 dni w tygodniu,

– wypłacają pieniądze zaraz po podpisaniu umowy kupna – sprzedaży,

– gwarantują odbiór auta z dowolnego miejsca,

– skupują auta różnych rodzajów, różnych marek i w różnym stanie technicznym.

Jak wybrać dobry skup aut używanych?

Najlepszym rozwiązaniem jest wybranie dużej firmy skupującej auta z całego kraju i posiadającej pozwolenie na prowadzenie powyższej działalności gospodarczej, jak  skup aut Chojna. Takie firmy zatrudniają rzeczoznawców, którzy w profesjonalny sposób dokonują wyceny samochodu.

Skup aut używanych – jak to działa, kolejne kroki

W pierwszej kolejności należy skontaktować się ze skupem. Większość skupów aut posiada stronę internetową z umieszczonym formularzem, w którym należy podać wymagane przez firmę informacje. W krótkim czasie pracownik firmy kontaktuje się z osobą zainteresowaną sprzedażą auta. Zostaje umówione spotkanie mające na celu sfinalizowanie transakcji.

Można również skontaktować się ze skupem telefonicznie. Dzwoniąc do skupu aut w Dobrzanach można umówić się na spotkanie, podając podczas rozmowy wszelkie dane dotyczące auta, o które poprosi pracownik skupu.

Kolejnym krokiem jest wycena auta. Na podstawie danych podanych w formularzu na stronie internetowej firmy, bądź podczas rozmowy telefonicznej, firma dokonuje wstępnej wyceny. Wyceny szczegółowej dokonuje pracownik skupu po obejrzeniu auta podczas umówionego wcześniej spotkania. To jest moment, kiedy sprzedający dowiaduje się jaką cenę może uzyskać za swoje auto.

Jeżeli zaproponowana kwota satysfakcjonuje sprzedającego następuje podpisanie umowy kupna – sprzedaży. Po jej sprawdzeniu przez sprzedającego i podpisaniu przez obydwie strony pracownik skupu wręcza sprzedającemu zapłatę bądź na życzenie sprzedającego zostaje ona przelana na wskazane konto bankowe.

Podziel się z innymi!