/Na czym polega terapia wisceralna?

Na czym polega terapia wisceralna?

Osoby cierpiące z powodu problemów trawiennych lub zwolnionego metabolizmu powinny skorzystać z terapii wisceralnej. Jest to specjalistyczna technika masażu brzucha, która ma na celu przywrócenie właściwego napięcia w jamie brzusznej. Pozytywne efekty regularnych zabiegów to m.in. brak bolesnych miesiączek, bólu kręgosłupa i kłopotów z funkcjonowaniem wątroby czy jelita grubego. Więcej na ten temat można przeczytać na https://body-work.com.pl/fizjoterapia

Masaż to zabieg niezbyt skomplikowany, ale niezwykle efektywny 

Terapia wisceralna to nic innego jak specjalny masaż przedniej powłoki brzucha, przeprowadzany po to, aby przywrócić jego prawidłowe napięcie. Zabieg ten stanowi połączenie ludowych metod leczenia ze współczesną wiedzą na temat fizjologii człowieka. Przebiega w taki sposób, że najpierw specjalista rozmawia z pacjentem na temat jego stanu zdrowia, a następnie wykonuje stosowne techniki manualne, opierające się w dużej mierze na rozluźnianiu tkanek powięziowych zarówno samego brzucha, jak i klatki piersiowej czy miednicy. Cały proces trwa nie dłużej niż godzinę i może być powtarzany w konkretnych odstępach czasu.

Ostateczny kształt terapii zależy od ustaleń między pacjentem a specjalistą. Pozytywnych efektów terapii wisceralnej jest wiele, ale warto wymienić choćby znaczne usprawnienie pracy trzustki, wątroby i nerek, poprawienie czynności całego układu pokarmowego i ukrwienia, utrzymanie metabolizmu na właściwym poziomie, wsparcie w odchudzaniu, a także zwiększenie ogólnej odporności organizmu. Przeprowadzenie takiego zabiegu ma również na celu usunięcie z ciała wszelkich szkodliwych produktów przemiany materii.

Podziel się z innymi!