/Na czym polega malowanie obrazów po numerkach?

Na czym polega malowanie obrazów po numerkach?

Malowanie po numerach to stosunkowo nowa propozycja, która zdobywa coraz większą popularność. Polega na zamalowaniu materiału w miejscu, w którym znajdują się określone numery. Ułatwieniem jest zestaw oznakowanych farb, które należy nanieść na płótno.

Obrazy malowane po numerkach można później zawiesić na ścianie lub podarować bliskiej osobie, ponieważ pięknie się prezentują. Technika nie wymaga żadnych umiejętności, tylko odrobiny cierpliwości i zaangażowania. Spędzony w ten sposób czas jest dużym źródłem przyjemności. W czasie zabawy wystarczy zamalowywać kolejne numery wyznaczonymi do tego farbami. Nie trzeba się przy tym denerwować ani spinać. Cały proces ma być przyjemnością i radością dla osoby malującej.

Jakie są metody malowania po numerach?

Istnieje kilka metod malowania po numerkach. Pierwsza, która jest jednocześnie najłatwiejsza, polega na zaciemnianiu obszarów według numerów, zaczynając od obwodu obrazu. W związku z tym rozpoczynamy od najważniejszego i idziemy do najmniejszego. Na końcu pomalowane zostaną niewielkie rozmiary, jak i elementy pierwszego planu. Druga metoda wymaga obliczeń, ale jest bardzo prosta do wdrożenia. Do zadania potrzebne są płótno oraz pojemnik z farbami. Zaczynamy od zamalowywania pól, zgodnie z ich numerami. Zgodnie z omówioną zasadą, warto zacząć od większych elementów i powoli skierować się do szczegółów. Formę malowania można jednak dopasować do własnych potrzeb, tworząc kilkoma kolorami równocześnie albo wyłącznie jednym. Liczy się tylko dobra zabawa.

Podziel się z innymi!