/Na czym polega frezowanie?

Na czym polega frezowanie?

Frezowanie jest procesem obróbki skrawaniem. W tym czasie zachodzi odcięcie pożądanej warstwy metalu za pomocą specjalnego urządzenia – frezarki. Taką pracę wykonuje się w przedsiębiorstwach, trudniących się obróbką metali.

Na czym polega frezowanie?

Główną rolę w procesie obróbki spełniają frezy, wyposażone w wiele ostrzy. To one nadają materiałowi kształt. Rozwój technologii sprawił, że obrobić można dowolny element, bez względu na to, z jakiego surowca został wykonany a sam proces różni się zamierzonym rezultatem operacji. Zęby frezarki są wprawiane w ruch obrotowy, zagłębiają się w obrabiany przedmiot i zdejmują odpowiedniej grubości warstwę niepotrzebnego materiału oraz nadają kształt.

Uniwersalność maszyn pozwala stosować różne rozmieszczenia ostrzy, przez co można wykonać frezowanie CNC współbieżne bądź przeciwbieżne. Technika uzależniona jest od takich parametrów, jak: rodzaj materiału czy grubość zdejmowanego surowca.

Frezarka

Aby proces obróbki skrawaniem przebiegł pomyślnie, niezbędne jest posiadanie odpowiedniego sprzętu. Frezarka ma za zadanie pozwalać na szybkie, bezpieczne i pozostające pod pełną kontrolą użytkownika frezowanie. Najważniejszymi parametrami przyrządów są sposób sterowania i dokładność obróbki. Jeśli nie posiada się doświadczenia i odpowiedniego urządzenia, warto zapoznać się z ofertami firm świadczących takie usługi, ponieważ działanie na własną rękę przynosi utratę panowania nad frezarką co spowoduje nieprawidłową obróbkę materiału. Na https://www.valor-cnc.pl/ można znaleźć przykład jednej z takich profesjonalnych ofert.

Podziel się z innymi!