/Na co zwracać uwagę przy zakupie grilla?

Na co zwracać uwagę przy zakupie grilla?

W sezonie grillowym praktycznie z każdego ogrodu dochodzi dym i zapach smażonych mięs oraz warzyw. Jednak nie każda osoba jest zadowolona ze swojego grilla. Żeby kupić dobry sprzęt, czy też przydatne dodatki jak płyta żeliwna do grilla, warto wiedzieć co nieco o samej konstrukcji grilla czy też modelach i funkcjach, jakie mogą mieć. Dopiero przeglądając kilka różnych modeli warto podjąć decyzję, który kupimy dla siebie.

Konstrukcja i mobilność

Można podzielić grille na grill węglowy i grill gazowy ogrodowy, oraz grill elektryczny, które oczywiście można też postawić w ogrodzie, ale ten model wymaga dostępu do energii elektrycznej z sieci. Jeśli chodzi o mobilność zdecydowanie wygrywają grille węglowe i gazowe, do których potrzebne jest tylko paliwo czy butla z gazem. Grille na węgiel są chyba najbardziej popularne, ponieważ są łatwe w utrzymaniu czystości, ale też można je postawić w każdym miejscu. Oprócz tego są dość tanie, ale tu warto kierować się zasadą, że im lepsza jakość produktu, tym wyższa będzie jego cena.

W wypadku grill gazowych zaletą jest komfortowe użytkowanie. Wystarczy popalić palnik i już można zacząć grillowanie, które będzie przez nas kontrolowane, ponieważ w przeciwieństwie do grillów węglowych, tutaj nagle ogień nie zwiększy swojej mocy. Minusem może być konieczność kupienia butli z gazem czy też podłączenia grilla do gazu sieciowego. Natomiast każdy rodzaj grilla może mieć różną wielkość, rożna, opcje pieczenia czy inne funkcje, które sprawią, że z łatwością będzie można upiec mięso czy warzywa.

Podziel się z innymi!