/Mycie dużych okien – jak sobie poradzić?

Mycie dużych okien – jak sobie poradzić?

Właściciele domów jednorodzinnych i ośrodków turystycznych o charakterystycznych, wysokich oknach często poszukują sprawdzonej metody na to, jak myć okna tego typu bez zatrudniania do tego celu drogiej firmy zewnętrznej. Jakie są najpopularniejsze metody poradzenia sobie z dużymi oknami?

Sprawdzone pomysły na mycie wysokich okien

Zarówno duże, jak i wysokie okna można myć samodzielnie i to bez dodatkowych kosztów, jeśli wykorzysta się kilka prostych metod. Pierwszą z nich są wydłużone ściągaczki do okien, dzięki którym po podniesieniu ręki do góry ściągaczka sięga znacznie wyżej niż zwykle. Przyglądając się tego rodzaju uchwytom do ściągaczek łatwo można zauważyć, że ich cena jest stosunkowo niska, a jeśli wziąć pod uwagę ilość zaoszczędzonej energii w mycie okien i brak konieczności podsuwania dodatkowych krzeseł, czy stawania na stole, to decyzja wydaje się prosta.

Do mieszkań o wysokości jeszcze wyższej np. w starych kamienicach, w których okna są dwukrotnie większe niż przeciętny człowiek, warto wykorzystać specjalne kije teleskopowe. Tego rodzaju kij, który można zakupić między innymi u tego przedstawiciela https://winshop.pl/produkt/kij-teleskopowy-bi-component-moerman-3m-5m-9m/, wysuwa się na wysokość od 3 do nawet 9 metrów co daje pełną swobodę ruchu przy myciu okien o dużych gabarytach. Do końcówki kija montuje się klasyczną ściągaczkę do wody i w kilka chwil można się uporać z umyciem każdego okna.

Podsumowując: bez wydawania wielkich pieniędzy i wykorzystując proste gadżety można bezproblemowo myć duże okna samodzielnie. Wyjątkiem może być sytuacja, gdy nie pozwala na na to stan zdrowia, wtedy mimo wyższych kosztów dobrze jest przemyśleć zatrudnienie do tego specjalistycznej firmy.

Podziel się z innymi!