/Modowy poradnik dla świadków na ślubie

Modowy poradnik dla świadków na ślubie

Najważniejszy element imprezy

Większość kobiet szykując się na przyjęcie decyduje się na sukienkę, a jej rodzaj, krój i kolor dostosowuje do rodzaju imprezy. Jeżeli jest to kameralne spotkanie, nic nie stoi na przeszkodzie, by wybrać coś mniej oficjalnego. Kiedy jednak wybieramy się na przykład na bal sylwestrowy, warto postawić na ekskluzywne sukienki – długie, często bogato zdobione, jakby stworzone dla księżniczki. Do tego pasujące szpilki, torebka i obowiązkowo biżuteria dodająca elegancji. Przy kreacji wieczorowej można pokusić się o odważniejszy krój sukni, głęboki dekolt czy odkryte plecy, ale wszystko z umiarem, pamiętając o granicach dobrego smaku. Dużo ciekawych modeli można znaleźć na https://navona.pl/suknie-weselne.

Mimo że strojenie się to domena kobiet, nie warto zapominać o panach. Wydaje się, że dla nich wybór jest prosty, zakładają garnitur i już są gotowi, ale to mylne przekonanie. Mężczyźni mogą przebierać w kolorach i wzorach marynarek, kamizelek oraz koszul. Nie wspominając już o całym bogactwie dodatków, które warto dopasować tak, by pasowały kolorystycznie do partnerki. To właśnie krawat mucha czy poszetka często decydują o tym, czy stylizacja będzie udana. 

Jedna okazja – wiele zasad

W życiu każdego człowieka pojawiają się wydarzenia, które wymagają szczególnej oprawy. Dekoracje, jedzenie, muzyka….oraz oczywiście stroje. Odpowiedni ubiór powinien pasować powagą do okoliczności, w jakich jest noszony. Kiedy wybieramy się na przyjęcie, przykładamy większą wagę do naszego wyglądu niż na co dzień i jest to zupełnie zrozumiałe. Pojawić się na jakiejkolwiek uroczystości, czy to rodzinnej czy towarzyskiej lub służbowej w dżinsach i podkoszulku po prostu nie wypada. Wydaje się to oczywiste, ale zasad, których należy przestrzegać jest trochę więcej. Przede wszystkim jednak należy kierować się własnym gustem.

Podziel się z innymi!