/Masaż leczniczy – na czym to polega?

Masaż leczniczy – na czym to polega?

Masaż kojarzony zazwyczaj z formą relaksu, powoli staje się koniecznością. Siedzący tryb życia, bardzo mała aktywność fizyczna sprawia, że coraz więcej osób korzysta z masażu leczniczego. Pacjenci dostają na niego zalecenia nawet od lekarza. Czym się on różni od zwykłego masażu?

Masaż leczniczy i jego krótka charakterystyka

Poprawia on jakość życia nie tylko osobom prowadzącym siedzący tryb życia. Osoby pracujące fizycznie przez dłuższy czas lub osoby starsze cierpią na bóle różnego rodzaju lub nawet rozpoczynające się zmiany zwyrodnieniowe. Masaż, o którym mowa opiera się na technikach masażu klasycznego, jednak z drugiej strony skupia się na eliminacji dolegliwości bólowych w obszarach objętych chorobą. W zależności od miejsca bólu może być wykonywany na siedząco lub na leżąco. 

Podstawowymi czynnościami jakie wykonuje masażysta to wyjątkowa technika głaskania, ugniatania, rozcierania, uciskania, oklepywania. Czasami dołączane są techniki terapii manualnej takie jak ucisk punktów spustowych czy masaż powięziowy. Na stronie http://fizjomedicar.pl/masaze/masaz-leczniczy/ można sprawdzić wskazania jakimi należy się kierować ,podejmując decyzję o tego rodzaju masażu.

Jego efekty są stopniowe i bardziej trwale przy regularnym korzystaniu. Masaż wzmacnia mięśnie o obniżonym napięciu i przyspiesza ich regenerację, usuwa nadwrażliwość spowodowaną stresem, zmniejsza i likwiduje obrzęki, usprawnia oczyszczanie organizmu z toksyn. Z tego powodu z masażu leczniczego może skorzystać każda osoba, która żyje w nadmiernym stresie i zanieczyszczonym środowisku.

Podziel się z innymi!