/Kurs nurkowania dla dziecka

Kurs nurkowania dla dziecka

Kurs nurkowania dla dziecka może okazać się świetnym pomysłem na zachęcenie go do uprawiania aktywności fizycznej. Sprawdzi się zwłaszcza, jeśli nasza pociecha lubi przebywać w wodzie, a przede wszystkim umie pływać. Szkolenia takie wymagają bowiem przynajmniej podstawowej wprawy w pływaniu, choć są i takie które uczą od podstaw.

Na zajęcia z nurkowania możemy zapisać dziecko praktycznie w każdej szkole pływackiej, która takie możliwości oferuje. Dostępnych jest zazwyczaj kilka różnych form kursu, które zawierają w sobie zróżnicowane atrakcje. To jest wybierać możemy pomiędzy nurkowaniem zapoznawczym dla młodszych dzieci na którym omówione są podstawowe działania nurka. Maluch ma możliwość przywdziana pełnego ekwipunku do nurkowania, a następnie zanurzenia się w nim.

Bardziej zaawansowanym kursem jest ten zawierający w sobie wiedzę teoretyczną, jak i praktyczną – oferta ta dedykowana jest dzieciom starszym, zazwyczaj powyżej 8 lub 10 roku życia. Co ważne, jeśli rodzic martwi się o swoją pociechę ma możliwość swobodnego przebywania na sali pływackiej podczas trwania zajęć. Ten rodzaj szkolenia wymaga już od uczestników swobodnej umiejętności pływania. To jest, dziecko zna i potrafi poruszać się w wodzie różnymi stylami pływackimi oraz nie ma problemów z utrzymywaniem się na powierzchni na większych głębokościach. Kursy te, w zależności od potrzeb mogą mieć charakter bardziej zabawowy lub skupiający się na rozwoju umiejętności. Przedstawione są na nim podstawowe zasady nurkowania, a uczestnik uczy się jak wykonać pierwszy oddech pod wodą z całym nurkowym ekwipunkiem. W trakcie zajęć przeprowadzane są liczne gry i zabawy, a każde dziecko na koniec otrzymuje dyplom ukończenia szkolenia. Ceny za takie kursy wahają się w zależności od wybrania danej szkoły, jednak podstawowa wersja oscyluje najczęściej w okolicach 200 czy 300 złotych. Za bardziej rozbudowany kurs nurkowania zmuszeni będziemy wydać kwotę 400 do 500 zł.

Podziel się z innymi!