/Kurorty narciarskie we Włoszech

Kurorty narciarskie we Włoszech

Włochy to znakomite miejsce na weekendowy wyjazd na narty. Leżą blisko Polski, oferują dobre warunki w niskiej cenie, czego chcieć więcej?

Piękne włoskie kurorty narciarskie

Val Di Sole
Val Di Sole to jeden z najbardziej popularnych ośrodków narciarskich we Włoszech. Od dawna jest bardzo ceniony wśród narciarzy z Polski. Val Di Sole oferuje znakomite widoki, świetnie przygotowane trasy, atrakcyjne wioski alpejskie, a także długą zimę. Słynna Dolina słońca oferuje nam także piękną pogodę i bardzo długie trasy dopasowane do umiejętności zarówno początkujących jak i zaawansowanych narciarzy, dlatego wyjazd na narty w Val Di Sole jest bardzo popularny.

Alta Badia
Ten położony w Południowym Tyrolu ośrodek uznawany jest za jeden z najpiękniejszych włoskich ośrodków narciarskich. Trasy przeznaczone są głównie dla średnio-zaawansowanych narciarzy

Val Di Fassa
Ten ośrodek także położony jest w Południowym Tyrolu. Ośrodek połączony jest z Alta Badia, a także kilkoma innymi, dzięki czemu do dyspozycji mamy ogromna wręcz liczbę tras narciarskich, na których każdy znajdzie coś dla siebie.

Madonna di Campiglio
Uznawany za najlepszy ośrodek narciarski, który znajduje się w Prowincji Trydent. Połączony jest z kilkoma innymi ośrodkami, dzięki czemu do dyspozycji mamy aż 150km tras zjazdowych. Cały ośrodek położony jest w przepięknej dolinie, z której roztacza się widok na najpiękniejszą cześć Dolomitów.

Val Gardena
Ten ośrodek to raj dla bardziej zaawansowanych narciarzy. Znajdziemy w nim dużą ilość ciężkich i bardzo trudnych tras. Dolina ta jest także bardzo ważnym ośrodkiem sportowym, który corocznie gości puchar świata w narciarstwie alpejskim.

Podziel się z innymi!