/Kosmetyki do włosów, jakie warto wybierać?

Kosmetyki do włosów, jakie warto wybierać?

Każda kobieta chce mieć piękne i zadbane włosy. Aby faktycznie były ładne i zdrowe oraz pięknie wyglądały należy regularnie o nie dbać. Potrzebna jest do tego nie tylko odpowiednia dieta, ale także odżywianie zewnętrzne, czyli różnego rodzaju kosmetyki, które poprawiają ich wygląd.

Na początek najlepiej jest sprawdzić jak nasze włosy reagują na poszczególne kosmetyki. No i oczywiście jaki rodzaj włosów posiadamy. Czy są suche i zniszczone, tłuste, niskoporowate, a może wysokoporowate? Potrzebują lekkości, a może dociążenia? Najlepszym rozwiązaniem jest wybranie kilku kosmetyków na próbę i sprawdzenie jak reagują na nie nasze włosy.

Pielęgnacja czyli jak dbać o nasze włosy

Na początek trzeba pamiętać o regularnym podcinaniu końcówek, ponieważ one bardzo często się rozdwajają. Mycie włosów nie powinno odbywać się za rzadko, ale również nie codziennie. Warto zacząć naszą pielęgnację od olejowania włosów, czyli nakładanie odżywki lub maski na włosy i pozostanie tak przez kilkanaście minut do dwóch godzin a nawet całą noc. Później zmywamy odżywkę i myjemy włosy delikatnym szamponem, który nie zawiera SLS, czyli szkodliwych substancji. Po umyciu włosów najlepiej nałożyć odżywkę bądź maskę i również zostawić ją na kilkanaście minut. Po całym tym rytuale można zastosować do ostatniego mycia płukankę którą spłukuje się włosy na samym końcu. Po umyciu i delikatnym osuszeniu można zastosować odżywkę bez spłukiwania, w sprayu lub coś na końcówki, aby nie rozdwajały się. Powyższa pielęgnacja może wydaje się zbyt ostra i obciążająca nasze włosy ale nic bardziej mylnego. To naprawdę świetny sposób, aby nasze włosy odżyły i wyglądały naprawdę pięknie. Już po kilku tygodniach można zauważyć pierwsze efekty.

Duży wybór kosmetyków do włosów znajdziesz w sklepie kosmetycznym Profryzjer.

Podziel się z innymi!