/Korzyści z posiadania instalacji fotowoltaicznych

Korzyści z posiadania instalacji fotowoltaicznych

O instalacjach fotowoltaicznych słyszymy w ostatnim czasie niemal we wszystkich mediach. Wszystko dlatego, że stały się one szeroko dostępne, dzięki niższym lub wręcz zerowym kosztom montażu. Cena paneli i osprzętu znacznie spadła, a dodatkowo można ubiegać się o dofinansowania ze środków funduszu ochrony środowiska, a także z dotacji Unii Europejskiej. Powoduje to, że na coraz większej liczbie dachów domostw widujemy zamontowane panele fotowoltaiczne. Dowiedzmy się jakie zalety posiada taki system.

Niższe rachunki

Argumentem, który przemawia najmocniej, jest oczywiście obniżka rachunków za prąd. Działa tutaj bardzo prosta zależność. Im więcej słońca, a zarazem energii wyprodukowanej przez panele, tym mniej zapłacimy za tą pobraną z sieci energetycznej. Jeśli natomiast będzie jej nawet więcej, to nadwyżka zostanie wykorzystana przez innych odbiorców w okolicy. Oznacza to, że np. w miesiącach letnich, gdy nasłonecznienie jest bardzo duże, a dodatkowo wyjeżdżamy na urlopy i nie korzystamy z prądu, możemy na całej inwestycji nawet zarobić.

Ochrona środowiska

Ogromnie ważnym argumentem, który wciąż nie może jednak uzyskać wystarczającej siły przebicia na naszym krajowym podwórku, są kwestie środowiskowe. Nie da się ukryć, że im mniej pobranej energii z elektrowni, tym mniejsza emisja szkodliwych substancji do atmosfery. Polska energetyka oparta jest głównie na węglu, ma to więc znaczenie niebagatelne. Dlatego też tak łatwo jest dziś uzyskać dotacje z funduszy środowiskowych lub samej UE, na montaż takiej instalacji. Dzięki niej możemy przyczynić się do polepszenia warunków naturalnych wokół nas, co z pewnością docenią przyszłe pokolenia. Na stronie http://www.phfelix.pl/instalacje-hydrauliczne można dowiedzieć się więcej o instalacjach fotowoltaicznych, a także hydraulicznych, centralnego ogrzewania i innych.

Podziel się z innymi!