/Kinezjologia – rola ruchu, aktywności fizycznej i koordynacji w rozwoju umiejętności społecznych u dzieci

Kinezjologia – rola ruchu, aktywności fizycznej i koordynacji w rozwoju umiejętności społecznych u dzieci

Rola ruchu oraz aktywności fizycznej jest niesamowicie ważna, szczególnie w przypadku dzieci, które cierpią na autyzm. To dlatego w takich przypadkach powinna być ona jak najczęściej stymulowana. Odpowiednio dobrane ćwiczenia mogą znacząco wpłynąć na rozwój dziecka.

Jaką rolę odgrywa ruch w przypadku rozwoju umiejętności społecznych u najmłodszych?

Odpowiednio dobrana aktywność fizyczna w dużym stopniu potrafi wpłynąć na rozwój dziecka oraz postrzeganie przez nie świata zewnętrznego. Przede wszystkim pozwala mu się ona otworzyć na świat i nauczyć nowych umiejętności. Taka aktywność wskazana jest przede wszystkim u dzieci z zaburzeniami rozwojowymi, takimi jak spektrum autystyczne. Regularna terapia ruchowa pozwala zauważyć pozytywne zmiany.

Dlaczego kinezjologia powinna być obecna w przedszkolach?

Wczesne rozpoczęcie aktywności fizycznej jest niezwykle istotne. Nie tylko u dzieci z problemami, ale także i u tych całkiem zdrowych. Ruch i koordynacja pozwalają bowiem na pełniejszy i szybszy rozwój. Takie zajęcia oferują na przykład przedszkola niepubliczne Szczecin. Warto sprawdzać ilość i rodzaj zajęć jeszcze przed zapisaniem malucha, aby mieć pewność, iż jest to odpowiednia dla niego placówka. W tym celu warto sprawdzić także kryteria, jakimi podyktowany jest nabór Szczecin przedszkole oferuje niejedno, a co więcej jest w nim kilka przedszkoli specjalnych. Będąc w stanie porównać placówki, zyskamy pewność, że wybierzemy dla dziecka najlepszą i rozwijać się będzie ono prawidłowo.

Podziel się z innymi!