/Kilka porad jak zadbać o stopy

Kilka porad jak zadbać o stopy

Kiedy temperatura na zewnątrz wzrasta, większość z nas chętnie odsłania swoje stopy. Chociaż najwięcej uwagi zazwyczaj poświęcamy paznokciom, dbałości wymaga także skóra stóp. Warto zadbać o jej estetyczny wygląd, a także dobrą kondycję. W jaki sposób? Oto kilka porad.

Wygładzenie skóry stóp – jak to zrobić prawidłowo?

Skóra stóp, a szczególnie pięt, łatwo ulega przesuszeniu. Posiada stosunkowo niewiele gruczołów łojowych, a dużo gruczołów potowych. Zrogowaciała warstwa naskórka z czasem zaczyna pękać, przez co stopy prezentują się nieestetycznie. Aby wygładzić skórę stóp, warto regularnie moczyć je w kąpieli wodnej z dodatkiem soli z Morza Martwego. Pozwala to zmiękczyć uszkodzony naskórek, a także ujędrnić skórę i przygotować ją do dalszych zabiegów pielęgnacyjnych. Po kąpieli solnej dobrze jest zastosować peeling drobnoziarnisty z cząsteczkami ścierającymi.

Nawilżanie – podstawa pielęgnacji stóp

Kluczowe znaczenie w zachowaniu estetycznego wyglądu stóp ma systematyczne nawilżanie skóry, zwłaszcza pięt i śródstopia. W tym celu warto stosować olejki i kremy o działaniu dogłębnie nawilżającym, zmiękczającym i regenerującym. Po kąpieli preparat należy wmasować w osuszone stopy, głaszcząc je i uciskając palcami. Taki krótki masaż pozwoli poprawić krążenie krwi i ujędrnić skórę. Profesjonalne kosmetyki do pielęgnacji stóp można znaleźć tutaj: https://whiteflower.com.pl/product-category/pielegnacja-stop/.

Podziel się z innymi!