/Kiedy zapisać dziecko do szkoły językowej?

Kiedy zapisać dziecko do szkoły językowej?

Posiadanie umiejętności porozumiewania się w innych językach niż ojczysty, jest w obecnych czasach niemalże podstawą funkcjonowania w świecie. Chociaż najpopularniejszym językiem obcym, uznawanym za międzynarodowy, jest obecnie angielski, to wśród najpopularniejszych znajdziemy także niemiecki, francuski oraz hiszpański. Kiedy więc uznać, że przyszedł czas, by również nasze dziecko rozpoczęło naukę języków?

Najważniejsza gotowość do podjęcia kształcenia

Według ogólnie przyjętej opinii, dziecko powinno uczyć się języków już od najmłodszych lat. Tymczasem zdaniem specjalistów zajmujących się nauką i badaniem języka, czyli lingwistów, odpowiednim momentem jest wiek od około 7 do 10 lat. Wówczas dziecko rozwija już w sobie podstawową wiedzę na temat języka ojczystego, potrafi się nim płynnie posługiwać oraz pisać, dzięki czemu jest w stanie szybciej i sprawniej przyswoić również słownictwo z języka obcego. Jest to więc dobry czas, by poznać okoliczne szkoły językowe Warszawa np. ma ich kilka i po zapoznaniu się z ich ofertami, zapisać swoją pociechę do jednej z nich.

Szkoły językowe nie tylko uczą dzieci słownictwa i gramatyki, lecz również wpajają cenne informacje dotyczące kultury, historii i sposobu bycia mieszkańców innych krajów. O szczegółach związanych ze sposobem nauczania, przykładowo można zapoznać się tutaj – http://www.malalingua.com.pl/szkola-jezykowa-konin. Warto również pamiętać o tym, że nauka języków obcych od najmłodszych lat nie tylko wzmacnia zdolności dziecka, ale również otwiera mu drzwi do późniejszego kształcenia na uczelniach całego świata.

Podziel się z innymi!