/Jednostki wewnętrzne – jakie urządzenia obejmuje i jak należy zachować ich czystość

Jednostki wewnętrzne – jakie urządzenia obejmuje i jak należy zachować ich czystość

Klimatyzatory typu split to urządzenia najczęściej montowane w domach i biurach. Składają się z jednostki zewnętrznej umieszczonej poza budynkiem oraz wewnętrznej, znajdującej się w pomieszczeniu. Aby cała instalacja działała prawidłowo, trzeba pamiętać o jej regularnym czyszczeniu.

Budowa jednostki wewnętrznej

Jednostka wewnętrzna zbudowana jest z filtra wstępnego, parownika oraz współpracującego z nim wentylatora, wymuszającego przepływ powietrza. Czynnik chłodzący odpowiedzialny za przenoszenie ciepła z jednostki wewnętrznej do agregatu umieszczonego na zewnątrz umieszczony jest w miedzianych rurkach tworzących instalację. Całość zamknięta jest w obudowie wyposażonej w otwór wlotowy i wylotowy. Dodatkowy element wyposażenia stanowią prowadnice oraz klapy służące do regulacji siły i kierunku nawiewu powietrza.

Czyszczenie elementów należących do jednostki wewnętrznej

Wszystkie elementy wchodzące w skład jednostki wewnętrznej wymagają regularnego czyszczenia. Do tego celu używa się specjalnych preparatów, takich ja te dostępne na witrynie internetowej https://airok.pl/. Nowoczesne produkty zawierają biodegradowalne składniki, bezpieczne dla środowiska naturalnego. Ich higroskopijne i mikrobójcze właściwości skutecznie usuwają brud i neutralizują bakterie oraz grzyby. Produkt nie wymaga spłukiwania wodą i może być stosowany na powierzchnie aluminiowe, miedziane lub wykonane z tworzyw sztucznych. Regularne czyszczenie jednostki wewnętrznej wpływa na zmniejszenie zużycia energii, a także neutralizuje nieprzyjemne zapachy wydobywające się z kratek nawiewowych.

Podziel się z innymi!