/Jakie zalety mają konstrukcje stalowe?

Jakie zalety mają konstrukcje stalowe?

W przemyśle, budownictwie oraz rolnictwie powszechnie wykorzystuje się różne konstrukcje wykonane ze stali, takie jak choćby hale magazynowe i produkcyjne, wiaty garażowe, altany, chłodnie, pawilony, obory, kurniki czy stajnie. Ich duża popularność wynika przede wszystkim z ponadprzeciętnej wytrzymałości i wszechstronności. Przeważnie są fabrykowane, czyli tworzone przez firmę zewnętrzną i dowożone na umówione z klientem miejsce. W niniejszym artykule zostaną przedstawione ich kluczowe zalety.

Obiekty długowieczne, a jednocześnie tanie

Stal to materiał niezwykle uniwersalny i podatny na obróbkę (walcowanie, kucie, gięcie itp.). Do wyrobu prefabrykatów przeznaczonych do stawiania konstrukcji stalowych zazwyczaj wykorzystuje się odmianę cynkowaną albo malowaną techniką proszkową. Główną zaletą tego typu obiektów jest ich wysoka trwałość, wynikająca z twardości materiału i jej odporności na uszkodzenia mechaniczne oraz niekorzystne czynniki atmosferyczne. Oprócz tego warto wskazać następujące atuty:

– zdolność do wytrzymywania ogromnych obciążeń przy niewielkiej masie

– możliwość stawiania budowli różnych rozmiarów – m.in. wysokich, rozległych i niedużych

– stosunkowo szybki i nieskomplikowany montaż poszczególnych elementów (bez konieczności używania zaprawy murarskiej)

– możliwość prostej modyfikacji konstrukcji według własnego zapotrzebowania

– duża mobilność, wynikająca z niewielkiej wagi (łatwe przenoszenie z miejsca na miejsce)

Dodajmy, że omawiane obiekty warto zamawiać wyłącznie u doświadczonych wykonawców, ponieważ zyskujemy wówczas gwarancję ich niezawodności, a w razie jakichkolwiek problemów możemy liczyć na pomoc fachowców. Jeśli interesują nas najwyższej klasy konstrukcje stalowe na Śląsku bez problemu znajdziemy firmę zajmującą się ich wytwarzaniem i montażem.

Podziel się z innymi!