/Jakie wyposażenie do fajki wodnej warto kupić?

Jakie wyposażenie do fajki wodnej warto kupić?

Bardzo często widzimy, że shisha w sklepie wygląda ciekawiej, zaopatrzona jest w różne elementy, których nie dostaliśmy wraz zakupem naszej fajki wodnej, Niektóre z tych elementów są bardzo przydatne, inne pełnią funkcję głównie ozdobną.

Światełka led

Najczęściej występują, jako podstawki pod dzbany do sziszy. Dają bardzo ciekawy efekt wizualny, zwłaszcza przy dzbanach przejrzystych. Występują też, jako kuleczki na baterie, które pod wpływem ruchu wody (w czasie zaciągania dymu) zaczynają świecić. Bardzo modna i stosunkowo tania ozdoba, będzie pasować do większości fajek wodnych.

Akcesoria do węgli

Nosidełka, rozpalarki czy szczypce to elementy, które bardzo usprawniają pracę z najbardziej niewygodnym i niebezpiecznym dla naszych podłóg elementem – węglami. Szczególnie zalecane są wygodne, dobrze łapiące szczypce (tanie lubią się odginać, czasem węgiel potrafi się w nich kręcić).

Chłodzenie

Bardzo pożądanym efektem w fajce wodnej jest chłodny dym. Efekt ten, można sobie zapewnić, obniżając jego temperaturę na różnych etapach. Ice Holdery, montowane pod talerzem, chłodzą dym zaraz po jego powstaniu w cybuchu. Są niestety mało praktyczne i nie do każdej fajki pasują.

Możemy również wrzucić specjalne, schłodzone kamienne kostki do dzbana, sprawdzają się lepiej niż lód, bo dłużej utrzymują zimno oraz wraz z paleniem nie zmienia się poziom wody w dzbanie. Najskuteczniejsze, są jednak chłodzące końcówki do węży, czyli ustniki, które w środku mają specjalne komórki z żelem dobrze utrzymującym chłód.

Podziel się z innymi!