/Jakie są najwygodniejsze zimowe buty?

Jakie są najwygodniejsze zimowe buty?

Zimowe obuwie zazwyczaj kojarzy nam się po prostu z wygodą. Kupujemy takie buty, w których będziemy mogli biegać nawet po śniegu. Z drugiej strony jednak każda z nas chce wyglądać ładnie i elegancko. Nie chcemy rezygnować z klasy tylko dlatego, że pogoda nas nie rozpieszcza. Jak zatem wybrać klasyczne i ładne buty, a jednocześnie wygodne?

Klasyczne płaskie botki

W takiej sytuacji warto postawić na botki. Jest to obuwie bardzo uniwersalne ponieważ zazwyczaj sprawdza się nie tylko zimą, ale także i jesienią. Dlatego też jego kupno jest bardzo opłacalne. Poza tym w Polsce zimy również są coraz cieplejsze, dlatego warto brać ten fakt pod uwagę, kupując obuwie zimowe. Buty damskie tego typu powinna być jednak na płaskim obcasie. Może być on niewielki, przykładowo mała platforma. To jednak w zupełności powinno nam wystarczyć. Warto bowiem zwrócić uwagę na to, iż zimą warunki atmosferyczne czasem gwałtownie się pogarszają. My natomiast możemy chcieć się dostać na autobus czy też dobiec do pracy. Nie ma absolutnie sensu kupowanie butów na wysokim obcasie, które będą nam tylko i wyłącznie utrudniały życie.

Poza tym obuwie zimowe ma być wygodne. Mamy bowiem o tej porze roku zazwyczaj wiele warstw na sobie. Swetry, kurtki i szale. Dobrze zatem odciążyć chociaż nasze stopy, by z łatwością móc się przemieszczać. Jeśli przez noc spadnie dużo śniegu, wyprawa w wysokich butach do pracy może okazać się nie lada wyzwaniem. Jeśli natomiast zdecydujemy się na płaskie buty, wówczas nie będziemy narzekać na niewygodę.

Podziel się z innymi!