/Jakie rolety najlepiej chronią przed słońcem?

Jakie rolety najlepiej chronią przed słońcem?

Do najważniejszych funkcji rolet należy ochrona przed słońcem. Zaciemnianie wnętrz w prywatnych pomieszczeniach ułatwia wypoczynek, a w miejscach pracy wpływa na bardziej efektywne działanie. Aktualnie na rynku istnieje wiele rodzajów i modeli rolet, które dobrze spełniają swoją rolę, które jednak robią to najlepiej?

Sposób montażu i rodzaj zastosowanego materiału

Często to te najprostsze wyjścia są tymi najlepszymi. Dlatego decydując się na rolety zrezygnujmy z tych bardziej skomplikowanych metod montażowych i postawmy na sposoby najbardziej skuteczne. Produkty te dzielą się na dwie podstawowe kategorie: rolety wewnętrzne oraz rolety zewnętrzne. Te pierwsze dosyć dobrze stłumią wpadające do środka promienie słoneczne i zapewnią istotny element dekoracyjny. Obecnie dużym zainteresowaniem w tym segmencie cieszą się rolety wewnętrzne drewniane, które dzięki wykorzystaniu tego tradycyjnego materiału pozwalają na atrakcyjną aranżację wnętrz.

Natomiast należy zaznaczyć, iż to rolety zewnętrzne cechują się najwyższą ochroną przeciwsłoneczną. Ich budowa pozwala także na sprawne kontrolowanie temperatury w środku budynku, co jest przydatne szczególnie w upalne dni. Jeszcze inną metodą pozwalającą na efektywne radzenie sobie ze światłem słonecznym są rolety dzień i noc: https://www.el-deko.pl/rolety/rolety-dzien-i-noc. Opcja ta zgrabnie łączy ze sobą możliwości klasycznych żaluzji oraz proste zastosowanie rolet. Asortyment ten wyposażony jest w dwa tryby (nocny oraz dzienny) – a łatwy montaż pozwala na umieszczenie ich na zwykłym oknie dziennym, jak i dachowym.

Podziel się z innymi!