/Jakie puzzle kupić dziecku?

Jakie puzzle kupić dziecku?

Puzzle mogą bardzo dobrze wspomagać prawidłowy rozwój mózgu u dzieci. Oprócz tego, że stymulują rozwój poznawczy, to także zapewniają świetną zabawę. Jeżeli wybierze się odpowiednie puzzle, to dziecko nie będzie się nimi nudzić ani na chwilę, a ponadto z chęcią będzie po nie sięgać częściej. Z tego powodu warto zastanowić się przed zakupem.

Najtrudniej wybrać wzór

Wzorów i kolorów puzzli jest całe mnóstwo. Aby dobrać coś odpowiedniego dla pociech, należy celować raczej w te wzory, które są jak najbardziej wesołe i kolorowe. Dobrym pomysłem mogą okazać się takie, które przedstawiają znane z bajek postaci. Puzzle Disney cieszą się dużą popularnością ze względu na to, jak popularne są ich bajki. Każda dziewczynka będzie zachwycona obrazkiem z jej ulubionymi księżniczkami, a niejeden chłopiec będzie chciał jak najszybciej ułożyć puzzle z Myszką Mickey. Oprócz tego młodsze dzieci ucieszą się z wizerunku Kubusia Puchatka i jednorożców. Starsi chłopcy natomiast polubią puzzle z Spidermanem czy z układem słonecznym.

Dla maluchów można pomyśleć o puzzlach, które pomogą w rozpoznawaniu kształtów i kolorów, lub o przestrzennych układankach w ramkach. Do wyboru jest mnóstwo wzorów, jednak trzeba także skupić się na ilości elementów. Jeśli będzie ich za dużo, dziecko może łatwo się zniechęcić, natomiast jeśli będzie ich zbyt mało, to po pierwszym ułożeniu, dziecko się nimi znudzi i odstawi w kąt. Najmłodszym warto kupić puzzle, które mają nie więcej niż 30 elementów, a nieco starszym najlepiej takie sześćdziesięcio- lub siedemdziesięcioelementowe.

Podziel się z innymi!