/Jakie lampy pasują do jadalni?

Jakie lampy pasują do jadalni?

Sezon zimowy jest znakomitym okresem na zmianę oświetlenia w naszej jadalni. Pamiętajmy bowiem o tym, że jest to miejsce szczególne, ponieważ spotykamy się tutaj całą rodziną nawet kilka razy dziennie, aby spożyć posiłek i porozmawiać w miłej atmosferze. Dlatego ta przestrzeń wymaga właściwej oprawy w postaci doskonale dobranych źródeł światła – nie tylko nad stołem, ale też w innych istotnych miejscach, W ostatnim czasie sporą popularnością cieszą się lampy Eglo, słynące z oryginalnych kształtów i wyjątkowej trwałości.

Najważniejsze jest stosowanie się do kilku reguł

Wybierając oświetlenie do jadalni, w pierwszej kolejności pomyślmy o lampie wiszącej bezpośrednio nad stołem. Musi ona zostać zainstalowana w odległości maksymalnie 60 cm od blatu, ponieważ nie powinna zasłaniać osób przy nim siedzących. Nie można też zapomnieć o przeznaczenie stołu. Jeśli będzie on służył wyłącznie jako mebel, przy którym spożywane są posiłki, wówczas zdecydujmy się na średniej wielkości lampę o prostej lub pająkowatej oprawie. Jeśli jednak zamierzamy przy nim również pracować, to lepszym rozwiązaniem jest długi model z mocnym, wyraźnym światłem (np. panel Led-owy).

Ostatnio modne jest mieszanie lamp o podobnym kształcie, ale jednocześnie różnym materiale wykonania – ciekawym pomysłem jest choćby zawieszenie w jednym punkcie jadalni wersji błyszczącej, przyciągającej uwagę (funkcja dekoracyjna), a w innych – matowej i ażurowej. W sytuacji, gdy spodobało nam się to rozwiązanie, warto zastanowić się nad producentem Italux, mającym w swojej ofercie setki różnych produktów. Górnemu oświetleniu powinno towarzyszyć również dodatkowe – przede wszystkim w postaci kinkietów (boczne), małych modeli stołowych albo wysokich podłogowych. Dzięki temu uzyskamy w jadalni niesamowity klimat.

Podziel się z innymi!