/Jakie korzyści zdrowotne ma dobra oliwa z oliwek?

Jakie korzyści zdrowotne ma dobra oliwa z oliwek?

Oliwa z oliwek to jeden z najzdrowszych tłuszczów. Posiada bogaty skład, w którym wyróżnia się zwłaszcza niezbędne nienasycone kwasy tłuszczowe (NNKT) oraz witaminy rozpuszczalne w tłuszczach – A, D, E i K. Jej zastosowanie kulinarne jest duże, ponieważ posiada charakterystyczny, delikatnie gorzko-pikantny smak. Kupując oliwę z oliwek ważne jest jednak, aby wybrać tę o wysokiej jakości.

Właściwości zdrowotne oliwy z oliwek

Dobrej jakości oliwa z oliwek jest bogata w antyoksydanty, czyli związki zmniejszające ryzyko licznych chorób cywilizacyjnych czy spowalniające procesy starzenia się organizmu. Jej regularne spożycie może uchronić przed miażdżycą, kamicą żółciową, a nawet niektórymi nowotworami. Zdrowe tłuszcze wspierają również trawienie – treść pokarmowa sprawnie przesuwa się przez jelita, co zmniejsza częstotliwość zaparć, wzdęć czy niestrawności. Liczne badania naukowe udowodniły, że NNKT zawarte w oliwie z oliwek poprawiają procesy pamięciowe, wzmacniają koncentrację i chronią przed schorzeniami neurodegeneracyjnymi. Składniki aktywne produktu są niezbędne do prawidłowego funkcjonowania organizmu na każdym etapie życia. 

Oliwa z oliwek nie zawiera soli i jest bezglutenowa. Nie ma praktycznie żadnych przeciwwskazań do jej spożywania. Dobra Hurtownia Oliwy posiada w swojej ofercie różne wersje produktu – np. hiszpańską czy grecką. Każdy z pewnością znajdzie coś dla siebie.

Podziel się z innymi!