/Jakie korzyści przynosi stała współpraca na linii firma – kancelaria prawna?

Jakie korzyści przynosi stała współpraca na linii firma – kancelaria prawna?

Na pewnym etapie rozwoju firmy, kiedy w grę wchodzą coraz większe pieniądze, powinno się podjąć współpracę z zaufaną kancelarią prawną. Błąd wynikający z nieznajomości prawa może kosztować spółkę nie tylko utratę pieniędzy, ale przede wszystkim kontrahentów i wizerunku. Podjęcie stałej relacji zawodowej z prawnikiem jest rozsądnym rozwiązaniem, które praktycznie eliminuje prawdopodobieństwo popełnienia błędu na płaszczyźnie prawnej.

Dlaczego stała współpraca z prawnikiem się opłaca?

Indywidualne porady prawne, jak również samo prowadzenie sprawy w sądzie są dość drogą procedurą. Dlatego zaleca się większym firmom na postawienie na stałą współpracę z profesjonalistami. Jeśli poszukiwany jest więc najlepszy prawnik Poznań posiada wielu specjalistów zajmujących się współpracą z firmami. Kancelaria, która pozna sposób działania firmy, będzie łatwo wynajdować błędy w umowach, a przede wszystkim będzie wiedzieć, jak konstruować je w taki sposób, aby były maksymalnie korzystne dla firmy. Zabezpieczy ona także odpowiedzialność spółki w przypadku ewentualnej pomyłki np. pracownika wykonawczego czy przez wypadek losowy.

Reasumując, prawnik w większej firmie powinien być standardem. Korzystanie z jego oferty tylko doraźnie – choć faktycznie może wydać się tańsze, jest ryzykowne i może okazać się tragiczne w skutkach. Jest to więc korzyść obopólna – firma jest zabezpieczona prawnie, natomiast kancelaria prawna zyskuje stałego klienta i potencjalny rozgłos. Taka współpraca to gwarancja ochrony prawnej na lata, która sprawi, że ewentualny błąd w firmie nie pogrzebie jej przyszłości na rynku. 

Podziel się z innymi!