/Jakie konsekwencje może mieć brak ruchu i ćwiczeń u osób starszych?

Jakie konsekwencje może mieć brak ruchu i ćwiczeń u osób starszych?

Brak ruchu jest zmorą dzisiejszych czasów. Siedząca praca i brak miejsca w codziennym grafiku na aktywność fizyczną przyczyniają się do rozwoju wielu cywilizacyjnych chorób. Na szczęście na zdrową dawkę ruchu nigdy nie jest za późno. Stąd pomysł na zajęcia aktywizujące dla osób starszych. Szukając treningu dla seniorów w Łodzi, warto zdać się na doświadczonych i sprawdzonych prowadzących tego typu ćwiczenia. Dostosowują oni zajęcia do wieku, aktualnego stanu zdrowia i kondycji fizycznej.

Aktywność fizyczna seniorów – to możliwe!

Wraz z biegiem czasu nasze ciała stają się coraz mniej sprawne i dokuczać zaczynają najróżniejsze dolegliwości. Jednak nie powinny one nigdy powstrzymywać nas od aktywności fizycznej. Brak ruchu w każdym wieku, a w szczególności po 60. roku życia, może przyczyniać się do występowania otyłości i związanych z nią powikłań (takich jak na przykład nadciśnienie tętnicze i ryzyko zawału). Ogranicza też zakres ruchów i mobilność, osłabia siłę mięśniową i ruchomość stawów. Te z kolei wpływają na zmniejszenie samodzielności i stopniowe wycofywanie się osób starszych z życia społecznego.

Dobrze dobrany do wieku i możliwości seniora trening zmniejsza dolegliwości bólowe i poprawia kondycję. Usprawnia cały aparat ruchu, polepsza krążenie i wpływa na obniżenie poziomu cholesterolu. Korzystnie wpływa też na psychikę. Zajęcia prowadzone w gronie osób w podobnym wieku i zmagających się z podobnymi dolegliwościami aktywizują, poprawiają humor i doskonale wpływają na samopoczucie.

Podziel się z innymi!