/Jakie gry pomogą zwiększyć koncentrację?

Jakie gry pomogą zwiększyć koncentrację?

W dzisiejszych czasach ciągle jesteśmy narażeni na rozproszenie uwagi, a nasz układ nerwowy bombardowany jest miliardami nowych bodźców, których nie jest w stanie jednocześnie przetworzyć. Specjaliści zgodni są ze sobą, że mózg ludzki nie nadąża za wydarzającą się ewolucją i nie dostosował się do powszechnej elektroniki oraz natłoku pojawiających się z różnych źródeł informacji. Musimy sobie jednak jakoś radzić, by nie zwariować w takim świecie i jak najlepiej przystosować się do nieuniknionych zmian i piętrzących się na każdym kroku bodźców. Pomocne mogą być w tym gry wspomagające koncentrację.

Wsparcie funkcji poznawczych podczas zabawy

Koncentracja jest jedną z kluczowych funkcji poznawczych, nad którą całe szczęście możemy efektywnie pracować. Świetnie do tego celu nadają się różnego rodzaju gry m.in. sportowe kostki logiczne, które pomagają w skupieniu uwagi oraz analitycznym myśleniu przyczynowo-skutkowym. Podobny cel mają kostki 3x3x3. Stara dobrze znana kostka rubika również dobrze się tutaj sprawdzi. Odgadnięcie szyfru wymaga nie tylko ogromnej cierpliwości, ale też skupienia, bez którego nie ma mowy o rozwikłaniu zagadki.

Właściwie każda gra, która wymaga zastanowienia się oraz przemyślenia kolejnych kroków jest doskonałym pomysłem, którego regularne wdrażanie w życie pozwoli skutecznie zwiększyć poziom koncentracji. Gry mogą być zarówno w formie klasycznej, czyli wyżej wspomniane kostki lub planszówki, a także dostępne na smartfonach aplikacje. Dla odmiany lepiej jednak wybrać tradycyjne propozycje.

Podziel się z innymi!