/Jakie formy zabezpieczeń warto zastosować na swojej posiadłości?

Jakie formy zabezpieczeń warto zastosować na swojej posiadłości?

W Polsce dochodzi rocznie nawet do 70 tysięcy włamań i kradzieży rocznie. Często wynika to z braku dodatkowych zabezpieczeń, co znacznie ułatwia wejście do posiadłości. Warto zadbać o bezpieczeństwo swojego dobytku i najbliższej rodziny. Które zabezpieczenia pomogą w tym najskuteczniej? 

Zabezpieczenia drzwi oraz furtek 

Nic nie zabezpieczy domu lepiej niż wytrzymałe drzwi. Frontowe wejście powinno opierać się na wytrzymałych materiałach, gdzie wykorzystuje się drewno, aluminium oraz szkło antywłamaniowe. Ważny jest też jakościowy zamek, który gwarantuje odporność nawet przy użyciu siły. Trzeba pamiętać o tym, że ochrona posiadłości zaczyna się już od furtki. W jej przypadku zdarzają się niedomknięcia, które zachęcają do wejścia na swój teren. Problem ten rozwiążą samozamykacze do furtek. Ich dodatkowym atutem jest też dodatkowe zabezpieczenie zwierząt, które nie uciekną na ruchliwą drogę. 

Zastosowanie urządzeń elektronicznych

Kontrolować bezpieczeństwo swojej posiadłości można za pomocą urządzeń elektronicznych. Przykładem tego są kamery, dzięki którym da się sprawdzić co dzieje się na zewnątrz – za pomocą telewizora lub osobnego ekranu. W celu porozmawiania z podejrzanymi gośćmi można porozmawiać przez domofon. Alternatywą dla niego jest wideofon, który pozwoli dodatkowo zobaczyć osobę znajdująca się przed furtką lub drzwiami.

Podziel się z innymi!