/Jakie formy zabezpieczeń stosuje się do przewożenia niewielkich przesyłek kurierskich?

Jakie formy zabezpieczeń stosuje się do przewożenia niewielkich przesyłek kurierskich?

Firmy kurierskie mają pełne ręce roboty, ponieważ często zamawiamy zakupy online, szczególnie w dobie zagrożenia koronawirusem. Jest to wygodny i stosunkowo tani sposób zamawiania wielu produktów do domu, warsztatu czy ogrodu. Warto wiedzieć, w jaki sposób zabezpieczane są niewielkie, standardowe przesyłki kurierskie.

Zabezpieczenie przesyłek kurierskich

Standardowe przesyłki kurierskie przewożone są w paczkach lub kopertach. W dużej mierze zabezpieczenie przesyłki leży w gestii nadawcy, który wie co jest w środku. Kartonowe opakowania z przesyłką można zabezpieczać folią bąbelkową czy specjalnym wypełnieniem, który zapobiega przesuwaniu się zawartości kartonu. Jeśli przesyłka jest niewielka, sprawdzi się koperta bezpieczna B5. Wykonana jest z mocnej folii, która posiada zabezpieczenia przed rozdarciem oraz bardzo mocny klej, który szczelnie zamyka paczkę. Nie można jej odkleić bez widocznych oznak uszkodzenia opakowania.

Dodatkowe środki ostrożności

Firmy przewozowe posiadają tzw. koperty kurierskie, w których umieszczane są niewielkie przesyłki. Zabezpieczają one zawartość paczki przed wilgocią, pyłem czy uszkodzeniami mechanicznymi, do których może dojść w trakcie transportu. Jeżeli paczka posiada zawartość o dużej wartości, warto wcześniej poinformować o tym firmę kurierską, która może zastosować dodatkowe zabezpieczenia. Przedmioty kruche, które mogą ulec uszkodzeniu mechanicznemu, powinny zostać wyposażone w nalepkę „uwaga szkło” – wówczas kurier będzie wiedział, jak obchodzić się z takim kartonem.

Podziel się z innymi!