/Jakie elementy są niezbędne w przydomowym garażu?

Jakie elementy są niezbędne w przydomowym garażu?

Współczesny przydomowy garaż powinien posiadać pewne nieodłączne atrybuty. Jest to między innymi automatyczna brama, otwierana z pilota przez kierowcę. Dzięki temu nie trzeba wysiadać z auta, by wjechać i wyjechać z garażu. To ogromna wygoda i trudno byłoby z niej obecnie zrezygnować wielu osobom. Sprawdzamy czego jeszcze nie może zabraknąć w garażu przydomowym w XXI wieku.

Wygoda ponad wszystko

Wspomniane automatyczne drzwi dają nam ogromną wygodę. Zwłaszcza wtedy, gdy przydomowy garaż jest wbudowany w bryłę domu. Wtedy istnieje możliwość wejścia bezpośrednio z niego do pomieszczeń mieszkalnych, dzięki temu w nieprzyjaznej aurze pogodowej nie jesteśmy w ogóle narażeni na kontakt z warunkami atmosferycznymi. Wystarczy tylko nacisnąć odpowiedni przycisk w pilocie, wydając bramie garażowej polecenie otwarcia, wjechać do środka i zamknąć ją za sobą. Następnie wysiadamy z pojazdu w suchym i ciepłym miejscu, od razu mając możliwość przejścia do domu. Trzeba przyznać, że obecnie trudno wyobrazić sobie przydomowy garaż bez takiego rozwiązania.

Niezależność energetyczna

Mając automatyczną bramę, niektórzy mogą się obawiać, że w razie zaniku napięcia w sieci nie będą w stanie otworzyć ani zamknąć garażu. Okazuje się jednak, że jest to sposób. Otóż drzwi można otworzyć ręcznie, lub też zasilić silnik z akumulatorów. Tą drugą metodę wykorzystuje między innymi Hormann Bramy segmentowe nie wymagają dużej ilości energii do podnoszenia i opuszczania, przez co energia z baterii pozwoli na normalną pracę nawet przez wiele dni.

Podziel się z innymi!