/Jakie dekoracje wybrać na ślub, a jakie na wesele?

Jakie dekoracje wybrać na ślub, a jakie na wesele?

Gdy dzień naszego ślubu zbliża się wielkimi krokami, a my podjęliśmy już wiele istotnych decyzji, pozostaje jeszcze jedna ważna sprawa: wybór dekoracji. Niektórzy ich nie lubią, część z gości być może nie zwróci na nie uwagi, ale jedno jest pewne, dekoracje ślubne to nieodłączny element każdego ślubu i wesela. Na jakie dekoracje się zdecydować i które z nich przydadzą się podczas ceremonii, a które na weselu?

Drobiazgi mają znaczenie

Decydując się na konkretne dekoracje, musimy pamiętać, że muszą być one spójne i pasować do siebie. Już na etapie wyboru zaproszeń ślubnych powinniśmy to brać pod uwagę i jeśli decydujemy się np. na akcent humorystyczny, warto by pojawiał się on w innych miejscach- na winietkach, podziękowaniach dla gości.

Dekoracje, które z pewnością warto zakupić przed ślubem to poduszka na obrączki, pudełko na prezenty oraz tuby strzelające albo płatki róż. Panna młoda nie powinna zapomnieć o podwiązce, najlepiej zgodnie z tradycją, niebieskiej. Zabawnym pomysłem są naklejki na buty państwa młodych, które są widoczne w niektórych sytuacjach, np. gdy klęczą w kościele.

Dekoracja sali weselnej powinna obejmować pokrowce i dodatki na krzesła, toppery na tort, czy dekoracje wiszące, takie jak girlandy. Obowiązkowym elementem są balony, które ucieszą nie tylko najmłodszych. Warto także zakupić księgę gości, która będzie zdecydowanie miłą pamiątką. Goście weselni na pewno będą mile zaskoczeni, gdy przy wyjściu do domu, otrzymają od nowożeńców drobny upominek jako podziękowanie za obecność na uroczystości, np. migdały zapakowane w woreczek z organzy.

Podziel się z innymi!