/Jakie cechy powinny mieć meble przeznaczone do biura?

Jakie cechy powinny mieć meble przeznaczone do biura?

Aranżacja firmowego biura wymaga dzisiaj wyjątkowo dużej uwagi. Należy włożyć sporo pracy w to, aby biuro było z jednej strony funkcjonalne i sprzyjało wykonywaniu codziennych zadań, a z drugiej strony było reprezentacyjne i robiło wrażenie na klientach, których będziemy w nim przyjmować. Jak sobie z tym poradzić?

Czym charakteryzują się funkcjonalne meble biurowe?

Meble przeznaczone do biura muszą spełniać kilka praktycznych zasad organizacyjnych. Pierwszą z nich jest odpowiednie dopasowanie biurka, regałów i szaf, do faktycznych potrzeb zawodowych. Należy tu przemyśleć czy np. kupując wyposażenie w dziale meble biurowe Szczecin, skupić się na pojemności mebli, odpowiedniej ilości szuflad, dostosowaniu do wymagań centrum telefonicznego, czy może osobnego biura architekta wnętrz?

Zadajmy sobie pytanie: jakie zajęcia na co dzień wykonuje dany pracownik w biurze i co musi mieć pod ręką, żeby pracę wykonał sprawnie i efektywnie. Czy ważniejszy będzie profesjonalny fotel gabinetowy na długie godziny pracy przed komputerem, czy wolna przestrzeń do wykonywanych na stojąco rozmów telefonicznych?

Reprezentacyjny wygląd, czyli biuro, w którym dobrze przyjmuje się klientów

Poza czysto funkcjonalną rolą biura, należy też zadbać o jego wizualną estetykę, która nie będzie odstraszać klientów.  Dobrym przykładem mogą być meble Aeron. Eleganckie wykończenia, gabinetowy design i prostota, która w niewymuszony sposób łączy się z ciekawym wzornictwem. Rola reprezentacyjna biura jest dzisiaj nieoceniona, jeśli przyjmujemy w nim klientów. Odpowiedni efekt wywołany na klientach w kilka sekund buduje ich wrażenie o firmie: czy wygląda profesjonalnie? Czy w odpowiedni sposób podejdzie do mojej potrzeby? Czy chciałbym właśnie u nich kupić konkretną usługę czy towar?

Drobne rzeczy mają znaczenie.

Podziel się z innymi!