/Jakie buty założyć do ślubu?

Jakie buty założyć do ślubu?

Ślub to ogromne wydarzenie w życiu każdej panny młodej. Dokładamy wszelkich starań ku temu, by ten dzień wyglądał dokładnie tak, jak w naszych marzeniach. W tym celu troszczymy się o swój wizerunek. Wykonujemy urokliwy makijaż, fundujemy sobie misternie ułożoną fryzurę i dbamy o ubiór – począwszy od bajkowej sukni ślubnej, aż po najdrobniejsze dodatki. Ogromnie istotną rolę odgrywa zwłaszcza obuwie. Musi łączyć walory estetyczne i funkcjonalność tak, by czuć się w nim swobodnie i móc przetańczyć całą noc bez żadnego problemu. W jakie damskie buty ślubne warto się zaopatrzyć?

Komfort użytkowania i piękny wygląd na wyciągnięcie ręki

Kluczową kwestią jest wysokość obcasów. Choć te o imponującej liczbie centymetrów sprawiają, że prezentujemy się lekko i wyjątkowo elegancko, nie są tak wygodne w noszeniu. Na ślub zaopatrzmy się w buty o średnim obcasie, który nie jest szpilką. Zyskamy dzięki temu stabilne oparcie dla stóp i będziemy czuć się wygodnie także podczas tańca. Posiadaczki wyjątkowo wąskich stóp mogą rozważyć zakup butów z zapięciem wokół kostki. To poprawi komfort ich noszenia i sprawi, że obuwie będzie lepiej leżało na nogach.

Kolejnym istotnym kryterium wyboru powinien być materiał. Najlepiej inwestować w obuwie z naturalnej skóry, która jest miękka i dobrze dopasowuje się do ciała. Dzięki temu zmniejszamy ryzyko tego, że na naszych stopach powstaną bolesne otarcia i odparzenia. To, czy zdecydujemy się na obuwie o śnieżnobiałej barwie, czy na kolor ecru jest już wyłącznie kwestią gustu.

Podziel się z innymi!