/Jaki rower wybrać dla dziecka?

Jaki rower wybrać dla dziecka?

Pokazywanie dziecku różnych form aktywnego spędzania wolnego czasu to najlepsze, czego możemy go nauczyć. Smutnym znakiem naszych czasów jest fakt, że obecnie nikogo już nie dziwi dwu-, trzylatek potrafiący grać na smartfonie czy tablecie. Sensację za to wzbudza dziecko w tym wieku jeżdżące na rowerze, a to przecież taki widok powinien być dla nas normą. W dzisiejszym wpisie doradzamy jak odpowiednio dobrać rower do wieku i możliwości dziecka.

Pierwsze dwa kółka dla dziecka

Pierwszy rower powinien być szczególnie dobrze dobrany, aby dziecko na starcie nie zraziło się do jeżdżenia. Świetnym rozwiązaniem są rowerki biegowe bez pedałów – to najszybsza nauka trzymania równowagi. Mogą z nich korzystać nawet dwulatki. Rower BMX dla dzieci starszych będzie bardzo dobrym wyborem, zwłaszcza jeśli będą one jeździły nie tylko drogą asfaltową. Nasza pociecha będzie miała okazję poznać, co to znaczy jazda w terenie, jak używać hamulców, a także nieco się zmęczyć. Bardzo istotny jest również wybór odpowiedniej wielkości ramy i kół, dopasowany do wzrostu dziecka. Na zbyt wysoki rower maluch będzie miał problem usiąść, a na zbyt niskim będzie miał problem z kolanami.

Szeroki wybór rowerów z podziałem ze względu na wielkość ramy można znaleźć tutaj: https://www.runo.sklep.pl/23-rowery-dla-dzieci. Znajdziesz tu także inne pojazdy, takie jak rolki, hulajnogi i wszelkiego rodzaju jeździki na pedały. Dzięki temu każdy rodzic znajdzie odpowiedni sposób, aby skłonić dziecko do aktywnego wypoczynku na świeżym powietrzu.

Podziel się z innymi!