/Jaki jest zakres obowiązków biura nieruchomości?

Jaki jest zakres obowiązków biura nieruchomości?

Chcąc kupić lub sprzedać nieruchomość, coraz częściej udajemy się do biura nieruchomości. Jest to miejsce, gdzie pośrednicy powinni znaleźć coś, czego poszukujemy, bądź też pomóc nam to sprzedać.

Kompleksowa obsługa

Biuro nieruchomości świadczy kompleksowe usługi w zakresie sprzedaży i kupna obiektów. W większości przypadków nie powinno mieć znaczenia, o jaki rodzaj nieruchomości chodzi. Biura zajmują się działkami, mieszkaniami, domami, a czasami nawet garażami oraz obiektami komercyjnymi. Ich praca zaczyna się od oferty. Jeśli chcemy sprzedać nieruchomość, to agent powinien przygotować ofertę, dokładnie opisać nieruchomość oraz zrobić jej zdjęcia.

Następnie powinien zająć się reklamą. Umieścić ją na portalach tematycznych, w gazecie, czy też radiu. Biura nieruchomości w większości dysponują również bilbordami, które są zamieszczane na obiekcie. W ich zakresie leży również prezentacja oferty chociażby na stronie internetowej. Tak jak robi to https://elite.nieruchomosci.pl/mieszkania.

Jeśli znajduje się klient, który chce obejrzeć dany obiekt, to agent powinien osobiście mu go zaprezentować. W gestii biura nieruchomości leży także obsługa sfinalizowania transakcji, a więc sama sprzedaż, która powinna się zakończyć podpisaniem aktu notarialnego oraz ewentualne negocjowanie ceny.

Mechanizm działa niemalże tak samo w przypadku osób, które chcą zakupić nieruchomość z pomocą pośrednika. Biura nieruchomości w Szczecinie czy innych miastach działają na takiej samej zasadzie. Priorytetem takiego biura powinna być profesjonalna obsługa klienta, która ma doprowadzić do sprzedaży nieruchomości.

Podziel się z innymi!