/Jaka woda jest zdrowa?

Jaka woda jest zdrowa?

Woda jest jedną z najważniejszych, o ile nie najważniejszym czynnikiem kształtującym nasze zdrowe. Większość naszego ciała składa się właśnie z wody, a życie bez niej nie byłoby możliwe. Aktualnie szeroko popularyzowana jest wiedza na temat zdrowego odżywiania i wpływu aktywności fizycznej na nasze zdrowie zarówno fizyczne, jak i psychiczne. Niestety w natłoku informacji pomija się wpływ samej wody.

Jak mantra w internecie pojawiają się stwierdzenia, że należy pić ja regularnie, natomiast niełatwym jest znaleźć więcej informacji o tak ważnej kwestii dla naszego zdrowia. Więc jaką wodę należy stosować, aby zachować dobre zdrowie? Odpowiedzią jest woda alkaliczna.

Czym jest i dlaczego ją stosować?

Woda tego typu posiada wyższe pH, niż jest jej odpowiedniki dostępne w codziennej sprzedaży. W związku z tym możemy ją określić jako wodę zasadową, co znacząco odróżnia ją od wody codziennego użytku, która posiada odczyn neutralny.

Dzięki swoim właściwościom będzie świetnym rozwiązaniem dla osób pragnących obniżyć poziom zakwaszenia swojego organizmu. W wyniku takiego działania znacząco zmniejsza się możliwość pojawienia się chorób, których występowanie jest bezpośrednio związane z zakwaszeniem w naszym ciele.

Do schorzeń tego typu możemy między innymi zaliczyć różnego rodzaju problemy z układem kostnym, szczególnie reumatyzm i osteoporoza lub zapalenia jelit, ścięgien, dróg moczowych itp. Niestety cena takiej wody może dochodzić do kilkudziesięciu złotych za litr. Jak więc sobie z tym poradzić?

Domowe źródło wartościowej wody

Świetnym rozwiązaniem są jonizatory przenośne. Te specjalistyczne urządzenia poprzez posiadanie odpowiedniej mieszanki wartościowych minerałów mogą wytwarzać wodę alkaliczną w domowym zaciszu. Dzięki temu mamy dostęp, do najlepszej jakości wody bez przeznaczania dużych środków pieniężnych.

Podziel się z innymi!