/Jak zwalczane są szkodniki?

Jak zwalczane są szkodniki?

Problem szczurów i insektów w blokach mieszkalnych jest obecny właściwie od zawsze. Wobec tego, by zachować higienę i bezpieczeństwo, należy regularnie przeprowadzać zabiegi, mające na celu zwalczyć tego typu niechcianych mieszkańców.

Rozkładanie trutek w piwnicach

Ulubionymi miejscami bytowania szczurów są piwnice. Dlatego też głównie tam układa się specjalne trutki, które mają za zadanie wytępić te zwierzęta. Deratyzacja przeprowadzana jest w taki sposób bardzo powszechnie. Jest bowiem tania i skuteczna, choć niesie też za sobą pewne niebezpieczeństwa. Na przykład kot jednego z lokatorów po upolowaniu zatrutego szczura sam zapadnie na poważne problemy zdrowotne, które mogą skończyć się śmiercią.

Dlatego współcześnie stosuje się bardziej humanitarne metody, takie jak na przykład ultradźwięki. Przepędzają one szczury z piwnic zamiast uśmiercać je, co już jest plusem, a dodatkowo nie wykorzystuje się tutaj niebezpiecznych trutek.

Zwalczanie insektów i owadów

Dużym problemem w wielu wysokich budynkach jest obecność karaczanów. Są one zaliczane do grupy owadów, a jako miejsce rozmnażania najczęściej obierają zsypy śmieci, które w takich dużych blokach są powszechnie używane. Dezynsekcja, czyli proces usuwania tego rodzaju niechcianych „mieszkańców”, polega na rozpylaniu środków owadobójczych.

Zazwyczaj raz do roku lub częściej do każdego lokatora przychodzi pracownik spółdzielni, który rozpyla specjalny gaz do otworów wentylacyjnych oraz do pionów technicznych. Tą samą operację przeprowadza się w zsypach na śmieci oraz w piwnicach.

Podziel się z innymi!