/Jak zorganizować dzieciom rozrywkę w przydomowym ogrodzie?

Jak zorganizować dzieciom rozrywkę w przydomowym ogrodzie?

Ruch i ćwiczenia fizyczne na świeżym powietrzu zapewniają dotlenienie organizmu i zachowanie dobrej kondycji. Warto więc wyposażyć przydomowy ogródek w sprzęt do ćwiczeń rozwijających i sprawnościowych. Stwarza to odpowiednie warunki do dobrej zabawy dla dzieci wraz z rodzicami.

Pożyteczna rozrywka

Nowoczesny plac zabaw zaaranżowany w pobliżu domu to miejsce atrakcyjne a zarazem bezpieczne. Można z niego korzystać w każdej chwili, gdy aura jest sprzyjająca. Dzieci korzystające z huśtawek lub zjeżdżalni pozostają zawsze w zasięgu wzroku rodziców, którzy w tym samym czasie trenują swoje mięśnie na sprzęcie ogrodowej siłowni. Pomysłowo zorganizowana zabawa dla dzieci i dorosłych w ogrodzie może polegać na wspólnym pokonywaniu kolejnych poziomów sznurowych drabinek lub powierzchni ścianki wspinaczkowej. Konstrukcja zestawu urządzeń umożliwia różnicowanie stopnia trudności. Dzięki temu mogą ze sobą rywalizować dzieciaki w różnym wieku, a najmłodsze przy asekuracji któregoś z rodziców.

Pedagodzy podkreślają, że współdziałanie dzieci i rodziców w sytuacjach zadaniowych to doskonały sposób na kształtowanie pozytywnych relacji między pokoleniami i integrację rodziny. Zabawa dla dzieci i dorosłych w ogrodzie jest więc jednocześnie rozrywką, jak też wsparciem dla wielu funkcji z zakresu rozwoju fizycznego i emocjonalnego.

Podziel się z innymi!