/Jak zadbać o kondycję i zdrowie swoich włosów na co dzień?

Jak zadbać o kondycję i zdrowie swoich włosów na co dzień?

Zastanawiałaś się, czy w prawidłowy sposób dbasz o swoje włosy? Może jesteś zwolenniczką pielęgnacji włosów jedynie za pomocą pierwszego lepszego szamponu zakupionego w drogerii. W tym artykule dowiesz się, jak powinnaś pielęgnować swoje włosy na co dzień i dowiesz się, jakie błędy popełniałaś do tej pory lub utwierdzisz się w przekonaniu, że świetnie radzisz sobie z pielęgnacją swoich włosów.

Mycie włosów – nieoczywista oczywistość

Większość ludzi doskonale wie, w jaki sposób myje się włosy. Jednak czy na pewno? Niektórzy mogą być nieco zaskoczeni, że tak naprawdę powinno się myć nie włosy, a samą skórę głowy. Warto też przed samym myciem rozczesać włosy, najlepiej na nałożonej wcześniej odżywce do włosów, by uniknąć efektu splątania. Wiele za to zapewne słyszała, że nie powinno się myć włosów codziennie. Prawda jest taka, że musisz podążać za potrzebami twojej skóry głowy – jeżeli niezależnie od szamponu przetłuszcza się na drugi dzień – musimy ją umyć. To najważniejszy krok w całej pielęgnacji, ponieważ od niego zależy czy nasza fryzura wygląda świeżo. Z tego powodu wybór szamponu powinien być ściśle dostosowany do typu naszej skóry głowy. Jednak przede wszystkim szampon stosowany na co dzień musi być oparty na delikatnych substancjach myjących. Pewnie słyszałaś o szamponach marki Kérastase, które doskonale spełniają właśnie ten wymóg. 

Odżywka do włosów

Sam szampon nie naprawi zniszczeń, szczególnie na końcach włosów. Dlatego powinno się co mycie nakładać odżywkę (lub nawet dwie, kierując się metodą OMO – odżywka, mycie, odżywka), która odżywi nam włosy. Dostosowanie odżywki do włosów zależy od twoich indywidualnych potrzeb, jednak warto kierować się tym, czego w danej chwili potrzebują nasze włosy. Wskazówka: odżywki do włosów należy nakładać dopiero na wysokość ucha, dzięki czemu unikniesz przetłuszczenia skóry głowy.

Zabezpieczenie końcówek

Równie ważny co pozostałe kroki, a jednak często pomijany. Wybierając produkt do tej części pielęgnacji warto kierować się również ochroną UV, która chroni włosy przed wyniszczającymi czynnikami promieni słonecznych.

Czesanie włosów

Kwestia czesania jest nieco bardziej skomplikowana. Przyjmuje się jednak, że dla prostych włosów czesanie raz dziennie wystarczy, pamiętajmy, że częste czesanie i niemycie szczotki do włosów może prowadzić do częstszego przetłuszczania się skóry głowy. W przypadku włosów kręconych – czesanie powinno odbywać się jedynie podczas wczesywania odżywki przed myciem.

Podziel się z innymi!