/Jak zabezpieczyć basen?

Jak zabezpieczyć basen?

Przydomowy basen najczęściej jest używany latem i w związku z tym wymaga zabezpieczenia na zimę, by jego rozruch z początkiem kolejnego sezonu był bezproblemowy i by żadne z urządzeń nie uległo zniszczeniom przez mróz. Warto też zabezpieczać basen podczas dłuższych wakacyjnych wyjazdów, a czasem nawet na noc, szczególnie jeśli miewamy w ogrodzie gości jak koty czy lisy, które przez nieuwagę mogłyby utopić się w wodzie, z której nie ma wygodnego wyjścia.

Praktyczne porady na zabezpieczenie basenu przydomowego

W przypadku basenów wkopywanych ważne jest, by po sezonie spuścić wodę do poziomu poniżej dysz, a do pozostałej w niecce wody należy dodać specjalnych środków na zimę, które uniemożliwią rozwój glonów i mikroorganizmów, dzięki czemu na wiosnę dużo łatwiej będzie nam ponownie uruchomić basen. Możemy też wrzucić kilka plastikowych przedmiotów do wody – ochronią one ścianki basenu, przejmując na siebie siłę wytwarzaną przez rozszerzający się lód.

Natomiast baseny stelażowe najczęściej są po prostu na zimę składane i chowane, więc główne zabezpieczenia to pokrywy, które w trakcie sezonu ograniczą dostawanie się zabrudzeń, które mogłyby stworzyć nieestetyczny, trudny do domycia i nieprzyjemnie pachnący osad na dnie. Szczelna i łatwa do nałożenia pokrywa na basen bestway osłoni też basen przed zwierzętami, które mogłyby paść ofiarą własnej ciekawości, a także zapobiegnie odparowywaniu wody w najbardziej upalne dni. Baseny stelażowe całoroczne również warto okryć taką pokrywą na zimę, by oszczędzić sobie pracy i nerwów na wiosnę.

Podziel się z innymi!