/Jak wzmacniać zęby – co robić żeby cieszyć się zdrowym i pięknym uśmiechem?

Jak wzmacniać zęby – co robić żeby cieszyć się zdrowym i pięknym uśmiechem?

Mocne i zdrowe zęby poprawiają komfort życia, a także podnoszą pewność siebie. Najlepiej myśleć o nich na co dzień, zapobiegając w ten sposób rozwojowi próchnicy oraz innym schorzeniom zębów i jamy ustnej. Służy temu higiena w zaciszu własnego domu oraz regularne przeglądy stomatologiczne, razem z higienizacją. O czym więc należy pamiętać dbając o zęby?

W domu – nie tylko szczotkowanie

Dokładne mycie zębów należy przeprowadzać co najmniej dwa razy dziennie – wieczorem, przed pójściem spać oraz rano, po śniadaniu. Najlepiej oczywiście szczotkować zęby po każdym posiłku. Do codziennej higieny jamy ustnej warto włączyć również nitkę dentystyczną (którą czyści się przestrzenie między zębami) oraz płyn do płukania jamy ustnej. Rodzaj pasty i preparatów należy dobrać do rodzaju zębów – ważne jednak żeby zawierały w swoim składzie wzmacniający szkliwo fluor. Dobrze też zmodyfikować swoją dietę – unikać słodyczy, kawy i używek, które osłabiają zęby i mogą przyczyniać się do powstania próchnicy.

U dentysty – skaling i fluoryzacja

Dobrze byłoby wpisać przeglądy dentystyczne na stałe do swojego grafiku – raz, a najlepiej dwa razy w roku. Poza standardowym sprawdzeniem stanu zębów, warto zdecydować się na zabiegi higienizacyjne, które wzmocnią zęby. A są to skaling i piaskowanie oraz fluoryzacja, które można wykonać choćby u specjalistów, których znajdziemy za pośrednictwem witryny https://ladentica.pl/profilaktyka-i-higiena2/. Skaling to profesjonalne czyszczenie zębów, które pozwala na skuteczne pozbycie się kamienia oraz płytki nazębnej oraz utrzymuje w dobrym stanie także dziąsła. Fluoryzacja zapobiega z kolei próchnicy, działa przeciwbakteryjnie oraz minimalizuje nadwrażliwość zębów.

 

Podziel się z innymi!