/Jak wybrać stelaż do łóżka?

Jak wybrać stelaż do łóżka?

Wygodne łóżko jest z pewnością głównym elementem gwarantującym zdrowy, spokojny i efektywny sen. Pamiętajmy, że przekłada się to bezpośrednio na nasze samopoczucie w ciągu dnia, dlatego warto poświęcić trochę czasu na wybór odpowiedniej konstrukcji. W tym przypadku kluczową rolę odgrywa właściwie dopasowany stelaż składający się z drewnianych listewek, który stanowi główną podporę materaca. Wiele zróżnicowanych pod względem rozmiaru modeli można kupić w tym sklepie internetowym: https://www.drewnoflex.pl/stelaze-do-lozek-200×200

Liczy się materiał wykonania, sposób osadzenia listewek i rozmiar

Wybierając stelaż do łóżka, w pierwszej kolejności zwracajmy uwagę na materiał, z którego zostały zrobione listewki. Najlepiej w codziennym użytkowaniu sprawdzają się te wykonane z drewna bukowego, ponieważ odznaczają się wystarczającą elastycznością oraz sprężystością. Znacznie mniej polecane są natomiast stelaże sosnowe i brzozowe – głównie ze względu na niską trwałość, nadmierną sztywność i negatywny wpływ na odkształcanie się materaca. Ich jedyną zaletą jest tak naprawdę atrakcyjna cena.

Drugim kryterium wyboru jest sposób osadzenia listewek. Powinny one być precyzyjnie osadzone w specjalnych uchwytach (z miękkiego tworzywa sztucznego), nazywanych też kieszonkami. Dzięki temu mamy pewność, że wszelkiego rodzaju skrzypienie zostanie odpowiednio zamortyzowane, a materac będzie doskonale współpracował ze stelażem, co wydłuży jego żywotność. Poza tym konstrukcja z uchwytami skutecznie zapobiega zsuwaniu się materaca z ramy łóżka. Ostatnim istotnym czynnikiem jest rozmiar. Najbardziej uniwersalne w przypadku osób dorosłych są stelaże do łóżek 160×200 i 180×200, natomiast w przypadku nastolatków – stelaże do łóżek 140×200.

Podziel się z innymi!