/Jak wybrać płytki podłogowe do łazienki?

Jak wybrać płytki podłogowe do łazienki?

Każdy chce, by jego łazienka wyglądała modnie, estetycznie i jednocześnie czysto. Niestety kupując glazurę, która pokryje ściany, a tym bardziej podłogi, ciężko jest przewidzieć, jak dany materiał zachowa się w praktyce. Pamiętajmy, że w tym pełnym wilgoci pomieszczeniu bardzo łatwo gromadzi się kurz wytrzepywany z ubrań i ręczników, a dodatkowym problemem jest twarda woda pozostawiająca nieestetyczne ślady w postaci kamiennego nalotu. Źle dobrane kafelki będą wymagały ciągłego czyszczenia, a przecież nie o to nam chodzi, gdy myślimy o funkcjonalności.

Płytki, które sprawdzą się na podłodze

Wchodząc do sklepu z elementami wyposażenia wnętrz, powinniśmy pamiętać, że najmniej praktycznym wyborem będą gładkie, jednolite płytki na wysoki połysk. Na takiej powierzchni będzie widać każde, nawet najmniejsze zabrudzenie jak na dłoni. Jeśli chcemy kupić coś modnego, a zarazem funkcjonalnego, dużo lepszym wyborem będzie propozycja, którą znajdziemy pod tym adresem https://dunin.eu/produkt/hexagon-white-51-matt/. Niewielkie, matowe heksagony stworzą na podłodze wspaniałą mozaikę. Drobne płytki układające się w misterne wzory odwrócą uwagę od pyłków zbierających się każdego dnia w łazience.

Opcją wpisującą się w trendy będą też duże płytki imitujące beton architektoniczny bądź podłużne modele glazury odwzorowujące doskonale wygląd drewnianych desek w różnych odcieniach. Takie faktury, kolory, desenie oraz matowa powierzchnia spowodują, że podłoga będzie bardzo łatwa w utrzymaniu czystości, a dzięki temu sprzątanie łazienki stanie się prawdziwą przyjemnością.

Podziel się z innymi!