/Jak wiązać krawat i muchę?

Jak wiązać krawat i muchę?

Wykończeniem każdej gustownej męskiej stylizacji są akcesoria zdobiące szyję. Stanowią one kluczowy punkt, mający wpływ na całokształt wizualny. Rynek obfitujący w różnego rodzaju modele i wzory sprzyja podkreśleniu swojego indywidualnego stylu. Dla doświadczonego eleganta, obchodzenie się z tego typu gadżetami to znana i prosta procedura, jednak nie każdy z panów posiada owe umiejętności. Dotyczy to szczególnie młodego pokolenia noszącego się raczej w stylu casualowym, nieobytego z szykownymi dodatkami. Sposobów na to, jak zawiązać krawat lub muchę jest kilka, a w celu opanowania podstawowych metod wystarczą jedynie minimalne zdolności manualne. 

Stylowe powiązania

Laicy powinni rozpocząć od wiązania najłatwiejszego, który oparty jest na węźle prostym będącego zarazem wariantem uniwersalnym pod względem estetycznym. Za pomocą kilku schematycznych korków można ozdobić strój i zwieńczyć jego walory wizualne. W pierwszej kolejności szerszą część należy skrzyżować nad węższą końcówką, a następnie pod jej spodem wykonać ruch oplatający. Grubszy fragment stworzy okrąg okalający szyję oraz mniejszą pętelkę poniżej, przez którą musi zostać od góry przełożony i dokładnie zaciśnięty.

Dzięki temu uzyskujemy klasyczny splot pasujący do wszelkiego rodzaju outfitów. Ostateczne rezultaty zależne są również od materiału, którego grubość i sprężystość nie zawsze działają na korzyść wiążącego. Wdzięcznym dodatkiem jest wykonany z dzianiny krawat knit cechujący się dużą elastycznością i nietuzinkową strukturą.

Nieco większej wprawy wymaga zawiązywanie muchy, ponieważ z dwóch skrajnych końców musimy stworzyć dwie kokardki opatrzone w środkowej części supłem. Wielu producentów z zakresu mody męskiej oferuje wersje zapinane, z regulowanym paskiem, dzięki czemu etap formowania nie pochłania już czasu potencjalnego noszącego.

Podziel się z innymi!