/Jak usunąć przebarwienia cery?

Jak usunąć przebarwienia cery?

Przebarwienia to jeden z najczęściej spotykanych problemów, z którym zmagają się osoby pragnące cieszyć się promienną, zdrową cerą o jednolitym kolorycie. Z reguły są następstwem trądziku lub nadmiernej ekspozycji na słońce. Z uwagi na to, że są zlokalizowane w głębszych warstwach skóry, ich usunięcie stanowi duże wyzwanie. Nie oznacza to jednak, że jesteśmy z góry skazani na niepowodzenie, bowiem przebarwień jak najbardziej możemy się pozbyć. Należy jedynie wiedzieć, z jakich produktów i metod korzystać, by osiągnąć oczekiwane rezultaty.

Przydatne kosmetyki i cenne zabiegi

W walce z przebarwieniami ważne jest regularne złuszczanie naskórka. Wykonamy je przy pomocy peelingu – kwasowego, enzymatycznego lub mechanicznego. Znakomite efekty uzyskamy wybierając się także na zabieg mikrodermabrazji. Nieocenione okażą się wszelkie kosmetyki o działaniu rozjaśniającym. Mowa tutaj zwłaszcza o produktach na bazie witaminy C, kwasu azelainowego, kwasów owocowych oraz tych obfitujących w wyciągi z porzeczki, pietruszki oraz cytryny. Jeśli na naszej skórze widoczne są jedynie pojedyncze przebarwienia, możemy poddać się krioterapii, która polega na mrożeniu ich przy pomocy ciekłego azotu.

Z kolei w przypadku znacznie bardziej zaawansowanego problemu warto rozważyć laserowe usuwanie przebarwień. Najlepsze rezultaty będziemy w stanie zaobserwować stosując kompleksowe działanie. Z bogatą ofertą usług, które pomogą w pozbyciu się przebarwień, można zapoznać się na stronie http://www.auriestetyka.pl/.

Podziel się z innymi!