/Jak urządzić klasyczny salon?

Jak urządzić klasyczny salon?

Salon to pomieszczenie, które napełnia nas dumą. Wszystko ma tutaj swoje miejsce, a każdy detal ma znaczenie. Na co dzień wnętrze to służy relaksowi po pracy lub szkole, w wolne dni podejmujemy tutaj również gości. Obecne tu meble powinny zatem odzwierciedlać te dwie główne funkcje. Panujący tu styl musi być natomiast spójny. Tym jedynym, który z mody nie wyjdzie nigdy, jest styl klasyczny. Oto jak urządzić salon zgodny z jego zasadami.

Meble: nie tylko antyki

Gdy słyszymy hasło: styl klasyczny, na myśl w pierwszej kolejności przychodzą nam antyki. Rozumowanie to jest absolutnie poprawne. Zaprojektowanie salonu klasycznego jest jednak możliwe także bez nich. Wielu producentów ma w swojej ofercie meble, które doskonale oddają epokę króla Ludwika XVI. Mowa tu oczywiście o meblach francuskich. Dobrze sprawdzają się one w nasłonecznionych wnętrzach o wysokich ścianach. Sofy, fotele oraz szafki wyposażone są w ozdobne nóżki. Do wykończenia chętnie stosuje się aksamit. Dominuje biel oraz kolory pastelowe. Jeżeli chcemy, aby w naszym salonie stanęło także swego rodzaju biurko, zamiast niego wybierzmy sekretarzyk.

Dodatki: eleganckie i praktyczne

Ozdoby i dekoracje klasycznego salonu powinny być utrzymane w podobnym stylu co meble i tak jak one na myśl przywodzić minione czasy. Na ścianach niech zawisną więc obrazy oprawione w szerokie ramy oraz lustra. Stare gazety czy dokumenty możemy przechowywać w kufrach skrzyniach lub w szufladach komody czy sekretarzyka. Nie zapominajmy również o kwiatach z rozłożystymi liśćmi.

Podziel się z innymi!