/Jak ubrać dziecko na uroczystość w przedszkolu lub szkole?

Jak ubrać dziecko na uroczystość w przedszkolu lub szkole?

Warto od najmłodszych lat uczyć dzieci umiejętności dopasowywania ubioru do danej okoliczności. Dobrą okazją do tego są wszelkiego rodzaju uroczystości mające miejsce w przedszkolu, a później w szkole. Jak zaplanować wspólnie z pociechą strój, który spełni założone wymogi, a jednocześnie zyska aprobatę samego zainteresowanego?

Elegancko nie znaczy niewygodnie

Przeglądając oferty ciuchów dla dzieci, warto zwrócić uwagę na propozycje wykonane z naturalnych tkanin, takich jak bawełna. Sztuczne materiały uniemożliwiają skórze swobodne oddychanie i często są niemiłe w dotyku, czym zniechęcają najmłodszych, którzy od swojej garderoby oczekują przede wszystkim wygody. Jeśli syn nie przepada za sztywnymi fasonami, a córka za sukienkami, nie warto ich zmuszać do założenia nielubianych ubrań. Dobrym rozwiązaniem tego typu sytuacji może być flanelowa koszula chłopięca, której odpowiedniki bez problemu można również znaleźć w działach dedykowanych dziewczynkom. Odpowiedni dobór koloru i wzoru w zestawieniu z gładkimi dżinsami i wygodnym, ale schludnym modelem obuwia to strzał w dziesiątkę.

Ciekawym dodatkiem do takiej stylizacji w przypadku chłopców będzie muszka. Warto również omówić z synem kwestię szelek. Dziewczynce można zaproponować starannie zapleciony warkocz albo wysoki kucyk zakończony elegancką kokardką, a do kompletu małą listonoszkę. Strój powinien być dostosowany do wieku i charakteru danego dziecka. Dziecięca elegancja nie oznacza bynajmniej wierności przestarzałym formom i kanonom.

Podziel się z innymi!