/Jak stworzyć wnętrze z odrobiną nuty retro?

Jak stworzyć wnętrze z odrobiną nuty retro?

Lata 50., 60. i 70. ubiegłego wieku były bardzo barwne. Występowały w nich żywe kolory, odważne geometryczne wzory. W mieszkaniach znaleźć można było różnorodne meble, które z pozoru do siebie nie pasowały, jednak tworzyły wyjątkowy klimat. Obecnie chętnie wracamy do wnętrz w stylu retro. W poniższym artykule podpowiadamy, jak osiągnąć taki efekt podczas urządzania swoich czterech kątów.

Jak wprowadzić klimat retro do swojego mieszkania?

To, co powinno wyróżniać meble w stylu retro to ich niebanalnych wygląd. Powinny przyciągać wzrok i wzbudzać zachwyt każdej osoby przebywającej w mieszkaniu. Stanowią one bowiem główny element dekoracyjny pomieszczenia. Czasami nawet jeden mebel stylizowany na ten pochodzący z dawnych lat, wprowadzi klimat poprzedniej epoki. Efekt ten może nam dać szafka RTV retro klimat jaki wprowadzi będzie wręcz bezcenny. Wiele takich modeli można znaleźć w sklepach stacjonarnych, jak i online. Doskonale sprawdzi się również cała meblościanka w tym stylu, której obowiązkowym punktem będzie witrynka. Poza funkcją wizualną będzie także pełnić funkcję praktyczną, gdyż liczne szafki i szuflady mogą naprawdę sporo pomieścić.

Stolik kawowy w kształcie nerki lub też taki, który posiada trzy nogi, będzie doskonałym uzupełnieniem stylizacji całego wnętrza. Sprawdzą się również tapicerowane krzesła – koniecznie kolorowe. Całości dopełnią dodatki, takie jak: gazetniki, porcelana, kryształy oraz stojaki na kwiaty. W salonie nie może również zabraknąć lampy stołowej z abażurem lub tez lampy stojącej.

Podziel się z innymi!