/Jak skompletować zastawę stołową dla dziecka?

Jak skompletować zastawę stołową dla dziecka?

Nauka samodzielnego jedzenia to ważny, wręcz przełomowy moment w rozwoju dziecka. Dla rodziców ten czas zazwyczaj jest bardzo stresujący, ponieważ maluch spożywanie posiłków traktuje jak zabawę, w efekcie czego większość pożywienia ląduje na podłodze, a nie w buzi niemowlaka. Aby zaoszczędzić sobie nerwów i jednocześnie zachęcić bobasa do współpracy, powinniśmy wybrać odpowiednią zastawę stołową przeznaczoną dla najmłodszych. Kolorowe miseczki i bezpieczne sztućce na pewno spodobają się dziecku, a my będziemy spokojni, że nieporadne ruchy rączek nie doprowadzą do dotkliwych skaleczeń.

Najważniejsze cechy dziecięcej zastawy stołowej

Zarówno talerze, kubki, jak i miseczki dla dzieci muszą być wykonane z materiałów przyjaznych maluchom. Wszystkie elementy takiej zastawy powinny być lekkie oraz odporne na uszkodzenia, dlatego najlepiej sprawdzi się tu tworzywo sztuczne o niskiej wadze, które będziemy mogli myć w zmywarce. Rekordy popularności wśród rodziców biją ostatnio specjalne maty silikonowe przyczepiające się do stołu. Takiego gadżetu maluszek nie oderwie od blatu, w związku z czym zupka podana w tego typu naczyniu nie wyląduje na podłodze.

Dobrą, ekologiczną opcją są także akcesoria wykonane z tworzywa bambusowego. Jeśli natomiast chodzi o sztućce, wybierajmy takie, które wyglądem zbliżone są do standardowych odpowiedników dla dorosłych. Wystarczy, że widelce i noże będą nieco stępione, a cały zestaw wielkością zostanie dopasowany do małych rączek. Miłym urozmaiceniem dla maluszka będą też kolorowe obrazki ozdabiające zastawę.

Podziel się z innymi!