/Jak się zintegrować ze współpracownikami na sportowo?

Jak się zintegrować ze współpracownikami na sportowo?

Zgrany zespół pracowników to absolutna podstawa budowy profesjonalnej atmosfery w firmie. Aby każdy z jego członków na co dzień czuł się komfortowo i efektywnie wykonywał powierzone mu obowiązki, nie wystarczą odpowiednio przygotowane stanowiska i narzędzia pracy. Oprócz nich firmę budują przecież także ludzie. Integracja pomiędzy pracownikami powinna być budowana również poza miejscem pracy. Oto najbardziej popularne propozycje wykorzystania w tym celu sportu.

Wesoło i profesjonalnie

Wszelkie sportowe atrakcje warto włączyć w program spotkań firmowych. Opcji jest wiele. Poczynając od zorganizowania meczu piłki nożnej czy siatkówki, na turnieju szachowym kończąc. Pamiętajmy jednak o tym, że zadaniem sportu amatorskiego jest budowanie ducha drużyny, a nie wzmaganie rywalizacji pomiędzy jej poszczególnymi członkami. Na wprowadzeniu takiego urozmaicenia podczas firmowej imprezy skorzystają wszyscy współpracownicy. W tego typu zajęcia chętnie włączają się bowiem nawet ci, którzy na ogół są bardziej skryci i nieśmiali.

Bonusy pracownicze

Kolejnym doskonałym pomysłem na integrację ze współpracownikami przy pomocy zajęć sportowych są bonusy oferowane przez firmę. Przykładem niech będą sportowe pakiety. Jeżeli wszyscy pracownicy biura otrzymają w prezencie karnet do fitness klubu harmonia na zajęcia grupowe, integracja pomiędzy nimi będzie przebiegać w sposób naturalny. Nić porozumienia, wiążąca członków zespołu, z czasem stanie się coraz grubsza, a efekty w postaci lepszych wyników przyjdą same.

 

Podziel się z innymi!